Môže byť problémom krátka luteálna fáza?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

snažíme sa o druhé dieťa, jedno už máme. Mám 26 dňový cyklus s tým, že ovuláciu mám 19. deň cyklu.

Chcem sa spýtať, či by tam mohol byť problém, keďže táto druhá fáza je krátka?

Ďakujem.

Dobrý deň,

v tom problém podľa môjho názoru nie je.

Nemám však dostatok informácií a výsledky doterajších vyšetrení k tomu aby som sa vedela bližšie vyjadriť.

Poznamenám iba, že zdravý pár počne v priebehu jedného roka v prípade, že bude mať pohlavný styk 2-3x týždenne vrámci celého cyklu, nie iba v období očakávanej ovulácie (tá môže byť posunutá). Pokiaľ je to už vyše roka, doporučujem konzultáciu u ambulantného gynekológa, ktorý zrealizuje potrebné vyšetrenia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník