Môže byť problém zväčšená sliznica krčka, aj napriek dobrej cytológii?

Zodpovedané
17. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť. Mám 40 rokov za sebou 6 ivf, jedno dieťa /cisársky/. Polycystické ovária, naposledy myóm maternice, 2020 laparoskopia, predtým vysoká sliznica maternice, histológia, vraj hormóny. Všetky cytológie v poriadku. Teraz jún zväčšená sliznica krčka opätovne, sono po mesiaci to isté - cytológia klasická bola negatívna. Navrhli mi hystológiu z krčka. Otázka znie, keďže nechcem nič podceniť, čo robiť a ani sa nechcem do ničoho hrnúť.

Mám sa báť napriek dobrej cytológii, že je to niečo vážne?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

nie je veľmi častým nálezom “zväčšená sliznica krčka”. Predpokladám, že by mohlo ísť o polyp v krčku maternice. Nález som však nevidela, preto sa neviem bližšie vyjadriť.

Riaďte sa doporučeniami lekára.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník