Môže byť príčinou krátkej menštruácie stres?

Zodpovedané
27. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

Mam otázočku na Vás. Meškala mi menštruácia 1 deň, potom som ju dostala. Trvala 3 dni, prvé dva bola veľmi silná. Prvýkrát som mala len takto krátko. Mám teraz cca mesiac v práci veľmi ťažké obdobie, zle som spávala.

Môže táto menštruácia súvisieť s týmto psychickým vypätím?

A už týždeň pred menštruáciou ma dosť boleli prsia a trvá to doteraz, čiže už 4 dni od skončenia. Dnes som si robila pre istotu tehotenský test a bol negatívny.

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

neviem aké mávate krvácanie bežne, ale aj toto sa mi zdá byť v poriadku. Nie každá žena krváca napríklad 7 dní.

Stres však veľmi vplýva na náš hormonálny systém, takže zmena mohla byť spôsobená aj pod jeho vplyvom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník