Môže byť menštruácia počas dojčenia stále nepravidelná?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

je, prosím Vás, pravda, že cyklus počas dojčenia môže byť všelijaký?

Menštruáciu som dostala prvýkrát po 9 mesiacoch od pôrodu a momentálne mi už pár dní mešká, v podbrušku ma však pobolieva, ale stále nič. Tehotenský test mi vyšiel negatívny, avšak pár dní pred očakávanou MS sme mali nechránený styk. Ovuláciu som si nesledovala.

V prípade pokiaľ mi MS nepríde a test bude stále negatívny, je potrebné ísť ku gynekológovi alebo je to počas dojčenia v poriadku a netreba to vôbec riešiť?

Ďakujem pekne vopred za odpoveď.

Dobrý deň,

počas dojčenia je vysoká hladina prolaktínu, ktorý blokuje ovuláciu a menzes nepríde vôbec alebo je nepravidelný (podľa frekvencie a pravidelnosti kojenia).

Preto ak nemáte vyslovene ťažkosti, nie je potrebné vyhľadať gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník