Môže byť cysta príčinou minimálneho úniku moču?

Zodpovedané
28. okt 2022

Dobrý deň,

od posledného vyšetrenia mi bola zistená cysta na vaječníku. Bola som na odbere krvi hodnôt C125 myslím, kde merali onkomarkery. Výsledky sú veľmi dobré. Teraz mám prísť tesne pred koncom menštruácie. Cysta je asi tak do 2 max 3 cm.

Moja otázka je, je možné aj pri cyste mať minimálny únik moču?

Stáva sa mi to hlavne po vymočení. Že za pár minút cítim vlhké, ale tak možno na 3 kvapky. Pretože som čítala skôr, že to môže súvisieť s rakovinou a nikde nepíšu, či aj bežne cysty toto spôsobujú. Mám 37 rokov

Ďakujem.

Dobrý deň,

je nepravdepodobné, že by cysta takej veľkosti mala za príčinu únik moču. Tiež si nemyslím, že je potrebné hneď myslieť na rakovinu.

Po toalete chvíľu poseďte, aby sa močová trubica úplne vyprázdnila a bude po probléme. Prípadne skúste Kegelove cviky na posilnenie svalov panvového dna.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník