Môže byť bábätko väčšie o 2 týždne?

Zodpovedané
30. aug 2021

Dobrý deň,

poslednú menštruáciu som mala 5.6.2021 a moja pani doktorka mi určila dátum 12.3.2022. Na druhom sone sa jej bábo zdalo byť väčšie, tak posunula termín na 6.3.2022.

Dnes som bola na prvom skríning, či je bábätko zdravé a pán doktor mi povedal, že je v poriadku. Vraj sa mu iba nezdá dátum. Zdá sa mu byť väčšie. Začala som 14. týždeň, on napísal napisal 12+2.

Mám sa báť, keby bolo o 2 týždne väčšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

trochu nerozumiem ako môžete byť na začiatku 14. týždňa a ultrazvukovo sedí bábätko na 12+2. To by znamenalo, že je menšie a nie väčšie.

Podľa lekárskej správy ste podľa posledného menzesu 12+2 a ultrazvukovo plod odpovedá 12+5. Čo je absolútne v poriadku.

Držím sa teda Vášho vyjadrenia. Pokiaľ sú všetky výsledky v poriadku, nie je sa čoho obávať, keď je dieťatko väčšie.

Upraviť termín pôrodu má zmysel do 12gt., pokiaľ je rozdiel medzi termínom podľa PM a UZV 2 týždne a viac.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník