Môže byť 16 ročná dcéra tehotná?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

mám 16 ročnú dcéru, spravila som jej tri krát tehotenský test a výsledok bol jedna čiarka tuhá červená a druhá veľmi slabá. Dnes sme boli u gynekológa a povedal že nie je tehotná. Chcel jej pichnúť injekciu na vyvolanie menštruácie ale dcére dosť narástlo brucho, od apríla mala menštruáciu len 2 dni a v máji mala len jeden deň veľmi slabo.

Môžete mi, prosím, poradiť čo s tým?

Ďakujem.

Dobrý deň,

bruško môže mať väčšie aj preto, že je nafúknutá. Ak by už rástlo bruško v prípade tehotenstva, na ultrazvuku by bolo plod jednoznačne vidieť.

Ak si nie ste istá, zopakujte tehotenský test o dva dni. Ak je tehotná, budú viditeľné dve silné čiarky. Prípadne je tiež možné odobrať krv na tehotenský hormón a ten Vám jednoznačne povie či tehotná je.

Ak nie je, s injekciou na vyvolanie menštruácie by som počkala. Možno má len stresové obdobie a jednodňové slabé krvácanie môžeme považovať za menzes.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník