Môže bolesť po ovulácii trvať až do menštruácie?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či bolesť v ľavom podbrušku môže trvať od ovulácie do začiatku menštruácie?

Posledné tri mesiace ma od ovulácie po menštruácii pobolieva v ľavom podbrušku, niekedy aj kríže naľavo. U gynekológa som bola pred dvomi mesiacmi, pán doktor mi robil sono vaječníka. Povedal, že to niektoré ženy tak mávajú. Som dva roky od pôrodu a stále dojčím. Keď prebieha ovulácia, bolesť je výrazná, vždy vľavo. Potom už sú bolesti miernejšie a nie sústavne ale objavujú sa. Začiatkom menštruácie bolesti nemám, objavia sa opäť až pri ovulácii. Trochu ma to znepokojuje, predtým som mávala bolesti len počas ovulácie.

Ďakujem Vám za odpoveď.

Dobrý deň,

pokiaľ bol ultrazvukový nález v poriadku, tak je možné, že ste po pôrode iba citlivejšia na bolesť po ovulácii.

Ak by sa ale bolesti stupňovali, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás opäť vyšetrí a prípadne navrhne rozsiahlejší diagnostický postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník