Môže bolesť hrádze v tehotenstve znamenať, že sa robia hemoroidy?

Zodpovedané
19. jún 2022

Dobrý deň,

začala som 28. týždeň tehotenstva a mám bolesti v oblasti hrádze. Pri močení ma to štípe, je to bolestivé na dotyk.

Môže byť, že sa mi robia hemoroidy, alebo je to spôsobené niečím iným?

Pri prvom tehotenstve som s tým problém nemala. Ani som sa o tom nikde nedočítala.

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

skôr pôjde o infekciu, kedy je poškodená celistvosť kože v danej oblasti. Vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník