Mohol náraz do brucha v 3. tt nejako uškodiť?

Zodpovedané
11. dec 2022

Dobrý deň,

5. 12. som mala mať menzes. Test tri dni za sebou pozitív. Robila som si test Clearblue v štvrtok a písalo 3+, čiže som asi v nejakom 3. tt. Mám doma ešte 14 mesačnú dcéru, dnes v noci sme spali, ona sa zobudila a ja som spala. Sadla si a hlavou sa mi hodila na brucho. Bojím sa, žeby to mohlo uškodiť bábätku. Nekrvácam zatiaľ, bolesti vám povedať neviem či sú, pretože už predtým ma pobolievalo v podbrušku…

Viete mi s tým poradiť ?

Ďakujem.

Dobrý deň,

odsledujte si bolesti a krvácanie. Ak by sa Vám čokoľvek nepozdávalo, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť. Najskôr sa však nič nestalo. Dieťatko je ešte veľmi maličké, nízko v podbrušku, chránené stenou maternice a brušnou stenou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník