Mohol mi sex cez menštruáciu spôsobiť pálenie a pocit na močenie?

Zodpovedané
2. nov 2021

Dobrý deň,

už deň ma páli a mám čudný pocit v pošve. Ako keby pocit stále na malú potrebu. Močím v menších dávkach každých 10 minút a mám pocit, že potrebujem močiť. Nejde zo mňa nič, možno len jedna kvapka. Na krv a preventívku idem v utorok.

Urologický čaj sa mi už minul. Mám tabletku tuším Fluomazol, ale je po záruke rok. Takže som si ju nedala. Nespím nič, presedím na wc. Mali sme nechránený sex počas menzesu pred týždňom a partner aj ejakuoval. Odvtedy mám tieto problémy mojim. S manželom som 6 rokov.

Čo je príčina môjho problému?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide pravdepodobne o zápal močových ciest. Fluomazol by nepomohol. Pokiaľ nemáte doma urologický čaj, tak pite akýkoľvek iný. Je potrebné piť veľmi veľa tekutín. Aj napriek neustálemu nutkaniu na močenie skúste vydržať a ísť na toaletu až keď Vám skutočne bude treba ísť.

Prúdom moču vycikáte čiastočne aj baktérie v močovej rúre a pocitovo to bude znesiteľnejšie.
Uľaviť Vám môže aj teplý kúpeľ.

V každom prípade ale navštívte gynekológa alebo obvodného lekára, ktorý zvážia potrebu nasadenia antibiotík.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník