Mohol Doxyhexal ublížiť bábätku?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

bol mi predpísaný Doxyhexal, aj mne aj partnerovi, pred používaním som si urobila test. Vyšiel negatívny, tak som začala užívať tabletky, potom mi meškala menštruácia, prikladala som to liekom. Po 10-dňovom meškaní som si urobila test znovu a vyšiel pozitívny. Teraz mám strach, poslala ma moja gynekologička na farmakológiu, som objednaná cca za týždeň a neviem spávať. Bábätko má cca 6 týždňov.

Viete mi poradiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Doxyhexal je kontraindikovaný počas gravidity. U plodu sa pri užívaní doxycyklínu počas tehotenstva môže vyskytnúť sfarbenie zubov a reverzibilné spomalenie vývoja kostry.

Počkajte si na vyjadrenie farmakológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník