Mohlo uškodiť 2 dcl Tonicu v 13 tt? Mohla som použiť vodu Forever Aloe First na herpes?

Zodpovedané
25. júl 2022

Dobrý deň,

som v 13. týždni tehotenstva. Boli sme na oslave, pila som len čistú vodu s citrónom. Po prvom vypití pohára som si všimla, že mi do vody bolo pridané aj cca 1 - 2 dcl Tonicu (ktorý, ako viem, sa nemôže piť v tehotenstve, obsahuje chinín) s citrónovou príchuťou. Akonáhle som si to všimla, vypila som dosť vody aby sa mi to čím rýchlejšie vyplavilo.

Môže to mať negatívnu účinok na plod?

Mám ešte jednu otázku. Vyhodil sa mi herpes na brade. Mala som to zatiaľ len 3x v živote. Použila som na to obyčajný hojivý zázrak balzam a vodu značky Forever Aloe First. Herpes sa mi po piatich dňoch už pekne hojí.

Mohla som použiť tieto prípravky?

Ďakujem veľmi pekne.

Dobrý deň,

neobávajte sa, nič sa nestalo.

Nič z hore uvedeného neuškodilo.

Držte sa 🙂

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník