Mohlo prísť v tomto MC k oplodneniu vajíčka?

Zodpovedané
11. jan 2023

Dobrý deň,

už 4 mesiace sa snažíme o bábo. Asi týždeň pociťujem bolesť v oblasti pravého vaječníka. Pripisovala som to ovulácii, ovulačný test pozitívny 6. januára. Bolesť však neprestávala, preto som vyhľadala gynekológa. Na ultrazvuku zachytený neprav. hypoechog. útvar - malé množstvo tekutiny, záver od gynekológa v správe - st.p. ovul. alebo. rpt.cysty.

Je reálne, že by došlo v tomto MC k oplodneniu vajíčka?

Ďakujem.

Dobrý deň,

podľa výsledku došlo k ovulácii alebo prasknutiu cysty. Záver vyšetrenia nič nehovorí o prípadnom tehotenstve. Tehotenstvo sa nedá vylúčiť, kým menzes nemešká. Možné je ale všetko.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník