Mohlo mi užívanie Macmiroru spustiť mykózu?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

som 5 týždňov po kyretáži, lebo som mala v 9. týždni MA. Menzes som ešte nemala.

Svojho gynekológa som navštívila tento piatok z dôvodu, že som mala občasné svrbenie. Nie ako pri mykóze. Zároveň som raz za deň pocítila pichnutie v močovej trubici. Pálenie pri močení ako pri zápale močových ciest som nemala.

Gynekológ ma vyšetril zrkadlami a predpísal mi Macmirror complex 500, ster mi však nerobil. Včera som si dala prvú vaginálne tabletu a odvtedy pociťujem mierne svrbenie ako pri mykóze. Výsledky moču ešte nemám.

V CAR mi zistili “citlivosť na ampi”, avšak som otehotnela, tak mi už ATB nenasadili.

Môže to mat súvis?

Mohla sa mi v súvislosti s Macmirrorom spustiť mykóza?

Môže ísť o závažnejší zápal alebo ochorenie?

Alebo sa iba príliš sledujem?

Na dieťatko som sa veľmi tešila a ešte som sa z udalosti nespamätala. Navštevujem aj psychológa, chcela by som sa čo najskôr psychicky aj fyzicky pripraviť na ďalšie tehotenstvo.

Ďakujem

Dobrý deň,

sprievodným javom užívania Macmiroru môže byť aj mierne svrbenie. Macmiror mykózu nespúšťa, ale ju lieči. Pokračujte v jeho užívaní.

Pokiaľ by bolo svrbenie intenzívnejšie, prípadne by sa pridalo aj pálenie, ihneď prerušte užívanie a vyhľadajte svojho gynekológa.

Držím palce do budúcna.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník