Mohlo mi očkovanie spôsobiť krvácanie?

Zodpovedané
8. júl 2021

Dobrý deň,

na konci apríla som mala pozitívny tehotenský test. Týždeň na to som začala špiniť, odvtedy som chodila na sledovanie hCG a sono 3x do týždňa kvôli možnému MA alebo potratu.

Posledný odber som mala 25.6.2021 a hCG 60. Vtedy mi aj doktor na sone povedal, že mám akurát ovuláciu a folikul 24 mm z ľavého vaječníka. Nedávali sme si pozor ani pred touto informáciou a ani po nej.

28.6. som bola na očkovaní (Pfizer prvá dávka) a dosť nečakane mi prišla menštruácia. Bola úplne bezbolestná a bez príznakov. 3.7. som mala len také slabé špinenie.

Je možné, že krvácanie spôsobilo očkovanie a že by sa aj napriek tomu potencionálne vajíčko uhniezdilo a bola by som aj tak tehotná?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie nemá vplyv na krvácanie. Slabé krvácanie/špinenie je v okolí ovulácie prirodzené. Tehotná môžete byť aj napriek očkovaniu.

Dopĺňam odpoveď.
Pokiaľ bola menštruácia iba jednodňová, slabá - môže to značiť tehotenstvo. Ale tiež môže byť prvá menštruácia po spontánnom potrate iná ako býva bežne /z hľadiska intenzity, trvania, ale aj času kedy prišla/.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník