Mohlo mať prekonanie covidu vplyv na meškajúcu menštruáciu?

Zodpovedané
5. máj 2022

Dobrý deň,

V máji mám naplánovaný KET.

V nedeľu som začala iba trošku menštruovať, bola to len taká kvapka krvi. Myslela som si, že sa to spustí na druhý deň, ale nespustilo. Na druhý deň som mala len špinenie, odvtedy už nič.

Mám navštíviť radšej gynekológa alebo počkať ešte pár dní, či sa mi nespustí menštruácia? Tehotná nie som, test som si robila.

V decembri 2021 som mala kyretáž po MA, odvtedy som nemala žiadny problém s menštruáciou, akurát koncom marca som mala covid. Môže to mať nejaké následky?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

je takmer isté, že menzes ovplyvnila infekcia Covid-19.

Pred plánovaným KET Vám ale určite budú realizovať vyšetrenia vrámci prípravy a zhodnotia nález či je vhodný na transfer. Nemyslím si, že je nutné vyhľadať gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník