Mohli antibiotiká spôsobiť falošne negatívny výsledok na HIV?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

v januári 2020 som sa rozišla s priateľom. V máji 2020 mi na preventívke bol zistený HPV vírus. V apríli 2021 boli už výsledky ok, dysplázia zmizla. V apríli 2021, teda 16 mesiacov po rozchode som si dala urobiť aj test na HIV. Bol negatívny.

Je potrebné zopakovať tento test, alebo rok bola dosť dlhá doba na to, aby sa vytvorili protilátky?

Týždeň pred odberom som brala antibiotiká na zápal dutín - Zinnat.

Mohli antibiotiká spôsobiť falošne negatívny výsledok?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je výsledok negatívny, tak to tak je. Výsledky určite antibiotiká neskreslia. Pozitivita by sa prejavila už po niekoľkých týždňoch.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník