Mohla Zlynda spôsobiť dlhé krvácanie?

Zodpovedané
20. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť. Štvrtý mesiac užívania HAK Zlynda som ju musela v strede blistra vysadiť. 30. októbra som dostala menštruáciu, v 15. deň som ju vysadila kvôli dlhému neustálemu krvácaniu, dnes je 21. deň a ja stále krvácam. Nie je to špinenie ale normálne krvácanie, normálne to nie je, viem, ale mám strach. Mala som problémy s nízkym HGB, ani si nechcem predstaviť aká hodnota by bola teraz.

Myslím si, že je to spôsobené tou HAK...?

Ďakujem.

Dobrý deň,

predĺžilo sa Vám krvácanie ešte na viac, pretože ste antikoncepciu vysadili v strede balenia. Mali ste ju doužívať a tak vysadiť.

Vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a naordinuje potrebnú terapiu na zastavenie menzesu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník