Mohla tableta Ellaone spôsobiť bolesti?

Zodpovedané
18. okt 2022

Dobrý deň,

prosím Vás o odbornú radu. Užívam HAK Maitalon už viac ako rok a 2. 10. som užila prvú tabletku z nového blistra po 7 dňovej pauze. 3. 10. som na tabletku zabudla a užila som dve naraz 4. 10., 27. 9. mi začalo krvácanie z vysadenia a 2. 10. bolo už len slabé špinenie a vtedy (2. 10.) som mala aj styk s ejakulátom do pošvy. 4. 10. som užila ešte aj núdzovku Ellaone, čo bolo nejakých 48 hodín po styku. Pár hodín po užití sa mi mierne točila hlava, ale inak nič. Od 11. 10. do teraz (16. 10.) cítim bolesti brucha a drieku, bolesti sa počas dňa a noci presúvajú, raz ma bolia kríže, potom boky, potom podbruško, prsia... Do ďalšieho krvácania zostáva 9 dní.

Môžu byť dané bolesti spôsobené tabletou Ellaone alebo sa jedná skôr o tehotenstvo?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ťažkosti budú súvisieť s užitím urgentnej antikoncepcie. Možno sa Vám rozhádže cyklus a menzes príde skôr. Antikoncepciu užívajte aj naďalej, postupne by malo dôjsť k úprave.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník