Mohla som tak skoro po odstránení vaječníka dostať menzes?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

1.2.2022 mi urobili laparoskopiu - odstránenie pravého vaječníka a vajíčkovodu - endometrióza. Zároveň mi odstránili aj polyp na maternici a urobili šetrnú kyretaž.

Po zákroku som špinila dva dni. Dnes som na 26. deň cyklu začala krvácať ako pri menzese.

Dostala som menzes?

Mám aj bolesti ako pri menzese pred zákrokom.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, kľudne dte mohli dostať menzes. Prvá menštruácia po zákroku/operácii môže byť inej intenzity a trvania. Aj čas príchodu môže byť iný ako bežne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník