Mohla som samovoľne potratiť a vyčistiť sa sama?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

moja diagnóza je anembryomola. Na sone som mala 3 vačky a mala som ísť na kyretáž. Ochorela som a presunulo sa to. Minulý týždeň som špinila asi 3 dni, potom to prešlo do krvácania. To bolo 3 dni intenzívnejšie, ale slabšie ako moja normálna menštruácia. Mala som aj bolesti brucha, ale neboli také hrozné. Mala som malé zrazeniny, ale nebolo ich veľa. Boli skôr také menšie. Niečo zo mňa vypadlo vo veľkosti cca 8 cm. Bola to nejaká veľká zrazenina a bolo v nej niečo biele. Odvtedy sa krvácanie spomalilo a teraz už len špiním.

Mohla som samovoľne potratiť a vyčistiť sa sama?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, kľudne mohlo ísť o samovoľný potrat.

Absolvujte ale kontrolné vyšetrenie u gynekológa, aby sa potvrdilo, že je maternica dostatočne vyčistená.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník