Mohla som sa nakaziť, ak som nechtiac zjedla surové mäso v 26 tt?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

aktuálne som 26tt + 1d. Stala sa mi taká vec, že som nechtiac zjedla surové bravčové mleté mäso. Hneď ako som si to všimla som to schválne vyzvracala.

Je možné, že by som sa aj za takú krátku chvíľu nakazila toxoplazmózou?

Prípadne ako by ste mi poradili postupovať, resp. mám ísť pre istotu za lekárom?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

neviem akého pôvodu bolo mäso, ktoré ste ochutnali, ale riziko nákazy je extrémne malé. Neobávala by som sa.

Testy by ste mali pozitívne až s odstupom času (2-4 týždňov).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník