Mohla som pribrať od Norethisteronu?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň.

Norethisteron užívam 3/4 roka na problémy s cyklom od ovulácie 2x denne 10 dní. Mám 43 rokov. Cyklus sa hneď upravil, ale pribrala som 5 kg.

Mám si to dať do súvislosti s liekom?

Dá sa to riešiť iným spôsobom?

Hormonálny profil som nemala robený. Prestupujem k inému lekárovi.

Môžem byť v menopauze?

Prečo bol menzes dlhý, silný a viackrát za mesiac?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažkosti s cyklom môžu byť hormonálnej príčiny (vrátane nastupujúcej menopauzy), ale príčina može byť aj objektivna (napr. polyp).

Je potrebné absolvovať vyšetrenie. Osobne si myslím, že dlhodobo riešením nie je. Tiež si myslím, že určitý vplyv na hmotnosť nemohol mať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník