Mohla sa vytratiť menštruácia kvôli čisteniu po pôrode?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

som po 2 pôrodoch, 1 čistení po pôrode a po zákroku skrátení krčka maternice. Pôrod posledný pred 4 rokmi, skrátený krčok 3 roky. Dlhodobo som užívala antikoncepciu, lenže časom mi menštruácia trvala iba 3 dni aj to formou špinenia. Tak mi môj lekár tabletky zmenil a menštruácia sa mi úplne vytratila. Bola som aj na prehliadke, a vraj je všetko v poriadku, že čistením po pôrode (zabudli vo mne kus placenty) sa mohla poškriabať stena maternice a tak mi mohla vymiznúť.

Je to vôbec možné, aby som vôbec nemala menštruáciu a všetko bolo ok?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, nešetrným zákrokom sa pohla poškodiť výstelka maternice a menzes sa Vám už preto viac nedostavil. Na ultrazvuku je vidieť veľmi nízku až čiarkovitú sliznicu maternice. Hormonálne však môžete fungovať normálne, keďže vaječníky sú nedotknuté.

V podstate ak neplánujete ďalšie tehotenstvo, tak môže byť nález z ostatného hľadiska v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník