Mohla mi antikoncepcia Zlynda nezapasovať?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

začala som užívať antikoncepciu Zlynda a bola som upozornená, že môžem častejšie špiniť kým si telo zvykne.

Doužívala som 2. blister, prekrvácala som celé dva mesiace.

Mám začať s tretím blistrom?

Je možnosť, že to krvácanie prestane?

Mohla mi antikoncepcia nezapasovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

prvé tri mesiace sú na to, aby si telo zvyklo. Nezúfajte preto, kľudne pokračujte v užívaní ďalšieho balenia. Môžete si skúsiť súbežne nasadiť Ascorutin 3x denne. Je voľnopredajný a spevňuje stenu drobných cievok, aby nepraskali. Mohol by preto pomôcť so špinením.

Pokiaľ by ste krvácali/špinili aj po doužívaní 3 balenia, obráťte sa na svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník