Mirena a neustále špinenie/krvácanie - ako si mám sledovať cyklus?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

prosím o radu. Pred 3 mes. mi lekár zaviedol Mirenu. Samotné zavedenie bolo úplne bezbolestné, teda som ho vôbec necítila. Po 10 dňoch som bola na kontrole u lekára, všetko bolo v poriadku. Od zavedenia neustále krvácam, resp. niektoré dni špiním. Viem, že je to prvé 2 - 3 mes. bežné, obávam sa však, že to bude pretrvávať. Nemám žiadny prehľad kedy menzes začal a kedy skončil, teda som stratila prehľad o dĺžke svojho cyklu.

Viete mi poradiť ako sledovať cyklus a ako dlho tento stav môže trvať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak by nepravidelné krvácanie/špinenie pretrvávalo aj po 3 mesiacoch, je potrebné vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a skontroluje polohu telieska.

Obvykle sa však krvácanie po 3 mesiacoch od zavedenia pekne ustáli. Skúsiť môžete Ascorutin 3x1 tbl. Mohol by stabilizovať stenu drobných ciev, aby nepraskali a teda aby ste nešpinili.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník