Menšie cysty na prsníkoch - mám ísť aj na mamografiu?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

prosím Vás, chcem sa spýtať, dnes som bola po roku na sone prsníkov a v správe som mala napísané (v priloženom obrázku).

Mala by som, prosím Vás, zájsť ešte na mamografiu?

Mám 30 rokov a viem, že mamografia je až od 40 r. Trošku som sa vyľakala, keďže som predtým nič nemala.

Vďaka za odpoveď.

Dobrý deň,

MMG nie je indikované. Postačí pravidelné samovyšetrenie a ultrazvukové kontroly raz za 1-2 roky. Podľa doporučenia.

Ak by ste ste spozorovali nejakú zmenu, vyhľadajte bezodkladne gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník