Mávam dlhý menzes. Aká liečba mi pomôže?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

strašne dlho mávam menzes. Teraz 18. deň krvácam. Doktor to rieši tabletkami na zastavenie a následne mi predpísal aj antikoncepciu. No časom by som chcela s mužom dieťa.

Mám sa teda rozlúčiť s dieťaťom?

Ako to riešiť?

Hormonálny profil ok, maternica v poriadku. Mám pocit, že doktor vždy a všetko rieši antikoncepciou.

Čo by mi pomohlo?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite to nie je dôvod rozlúčiť sa s tehotenstvom.

Je ale zaujímavé, že máte všetky vyšetrenia v poriadku. Hormonálna liečba môže byť aj krátkodobá - napr. 6 mesiacov s priaznivým výsledkom liečby, bez nutnosti ďalšej terapie.

Bez vyšetrenia sa Vám ale bližšie neviem vyjadriť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník