Manžel je schopný styku, ale bez spermií. Ako postupovať, keď chcem dieťa?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

snažili sme sa o dieťatko, avšak nevyšlo to. Možno je to manželovým vyšším vekom alebo psychikou. Je schopný intímneho styku, ale spermie pri styku vôbec z neho nejdú. Urobili sme si aj dlhšiu dovolenku na chate v súkromí a nepomohlo. K lekárovi sa mu nechce.

Čo môže byť príčinou a dá sa to liečiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť napríklad o retrográdnu (spätnú) ejakuláciu. Ale príčina môže byť aj iná.

Potrebné je vyšetrenie u urológa, ale ideálnejšie centrum asistovanej reprodukcie.

Iná možnosť bohužiaľ nie je.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník