Mám v tehotenstve užívať lieky na tlak?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

som v 14. týždni a doposiaľ sono a skríningy sú ok. Od malička trpím syndrómom bieleho plášťa. Tým pádom mám vysoký tlak na poradniach. Doma si ho už niekoľko rokov pravidelne meriam a hodnoty nikdy nepresiahnu 125/85. K večeru mávam 100/60.

Môj gynekológ mi predpísal Dopegyt, ale ja nemám tlak vysoký stále. Vysoký je len u lekárov.

Mám lieky užívať?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem aké sú hodnoty u gynekológa. Možno by bolo najrozumnejšie navštíviť kardiológa, ktorý prípadne doplní ďalšie vyšetrenia a rozhodne o potrebe užívania antihypertenzív. Pokiaľ Vám ale terapiu doporučí aj on, tak ju určite užívajte. Ide o Vaše, ale aj zdravie dieťatka.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník