Mám užívať Macmiror i napriek tomu, že už nemám výtok?

Zodpovedané
27. nov 2021

Dobrý deň,

lekár mi predpísal Macmiror 500. Som v 19. týždni a výtok už nemám. Pred tromi týždňami som mala slabý žltý výtok. Pred týždňom a pol mi lekár vzal ster a po 6 dňoch mi volal a predpísal Macmiror a Gynoflor.

Mám uvedené lieky začať užívať i napriek tomu, že už nemám výtok?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné preliečiť vaginálnu infekciu a to predovšetkým v tehotenstve, aby sa predišlo zbytočným komplikáciám neskôr. To, že aktuálne výtok už nemáte nemusí znamenať, že tam nie je prítomná infekcia.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník