Mám užívať Clostilbegyt, keď mám nepravidelnú menštruáciu?

Zodpovedané
5. feb 2022

Dobrý deň,

menštruácia mi vždy mešká. Raz je to menej a inokedy aj mesiac. Bola som u doktora, pichol mi vyvolávačku. Menštruácia mi prišla do 10 dní. Nedal mi žiadne tabletky. Mám ešte nedozreté vajička. Vraj Clostilbegyt pomáha na rast vajíčok.

Mám ho začať užívať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa snažíte otehotnieť a váš gynekológ vám užívanie Clostilbegitu doporučil, tak áno je vhodnou voľbou na podporu dozretia vajíčok. Pridala by som ale do druhej polovici cyklu aj progesterón.

Pokiaľ sa otehotnieť nesnažíte, užívanie Clostilbegytu nie je indikované.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník