Mám užiť aj zelené tabletky z blistra, ak si odďaľujem menštruáciu?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

Ďakujem pekne za zodpovedanie https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol... no stále si nie som úplne istá.

Takže biele, potom biele a zelené z toho prvého blistra kde som ich mala?

Ale aj tak mi ostane blister so 4 zelenými, alebo nie?

Neviem asi rátať.

Ďakujem.

Dobrý deň,

teraz užijete normálne biele.

Ak si chcete oddialiť menštruáciu, zelené neužijete - vyhodíte (v nich aj tak nie sú hormóny).

Pokračujete bez prestávky s bielymi z druhého balenia až do kedy si želáte oddialiť menštruáciu (kľudne celé balenie).

Ak už následne môže prísť menzes, tak užijete aj zelené tablety z balenia ako zvyčajne.

A pokračujete v užívaní ako pred oddialením.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník