Mám slabú menštruáciu kvôli Escapelle?

Zodpovedané
20. apr 2022

Dobrý deň,

v pondelok nám zlyhala ochrana. Inapriek tomu, že partner neejakuoval, tak som si po 9 hodinách vzala tabletku po. Bolo to na 25. deň cyklu. Dnes mi prišla slabá menštruácia.

Môže byť slabá menštruácia spôsobená tabletkou?

Menštruáciu mávam zvyčajne slabú a krátku, no dnes je fakt len troška krvi.

Ďakujem

Dobrý deň,

urgentná antikoncepcia môže ovplyvniť cyklus v akomkoľvek zmysle /čo sa týka intenzity, času, trvania krvácania/. Počkajte si, je možné že sa Vám menzes iba spúšťa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník