Mám si preložiť preventívnu prehliadku ak som zistila, že som tehotná?

Zodpovedané
6. sep 2022

Dobrý deň, p. doktorka,

ešte pred menštruáciou som si spravila tehotenský test a bol pozitívny. Spravím si ešte aj na 4. - 5. deň po meškajúcej menštruácii. Menštruácia mi zatiaľ mešká jeden deň, no v piatok mám ísť na preventívnu prehliadku ku gynekológovi.

Mám zavolať a preložiť si termín potom až keď mi dá sestrička na prípadné zistenie tehotenstva?

Alebo ísť normálne k doktorovi?

Lebo viem, že ešte by asi nič nevidel na sone.

Ďakujem.

Dobrý deň,

preventívnu prehliadku absolvovať môžete.

Ak to chcete spojiť aj s ultrazvukom, tak aby sa potvrdila tehotnosť, tak si termín preložte o dva týždne. To by malo byť vidieť už aj srdiečko.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník