Mám si dať urobiť hormonálny profil?

Zodpovedané
1. mar 2023

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu značky Lindynette a mám nepravidelný cyklus. Mám podozrenie na poruchu štítnej žľazy.

Odporúčate, aby som si dala urobiť hormonálny profil?

Napr. v tom 7-dňovom okne, kedy neužívam tabletky.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ užívate antikoncepciu, odber hormonálneho profilu nemá zmysel. Výsledky by boli skreslené.

Ak užívate antikoncepciu iba prvé 3 mesiace, nepravidelnosti sú prirodzené a mali by postupom času ustáť. Pokiaľ ju užívate dlhšie, bude nutné zvážiť zmenu preparátu.

Poruchy štítnej žľazy primárne vyšetruje a lieči endokrinológ.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník