Mám sa objednať skôr na kontrolné sono, keď mám bolestivý prsník?

Zodpovedané
14. mar 2023

Dobrý deň,

v novembri mi našli na jednom prsníku 2 tukové hrčky a na druhom prsníku cystu. Bolo to náhodne pri sono vyšetrení.
PM 28.1. ,t.č. mám pred menzesom. Vždy ma vtedy 1 - 2 týždne bolievajú prsníky.

Teraz mám bolesti okolo bradavky, ktoré sú vystreľujúce aj do bradavky pri zmene polohy počas ležania. Tkanivo je zdurené a bolestivé okolo dvorca na pohmat.

Nemám sa objednať na kontrolné sono skôr?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a doporučí ďalší postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník