Mám sa obávať, ak je plod menší?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

mám sa obávať, ak mi dnes lekárka povedala, že plod jej ukazuje 18+2 tt a mne v mobile ukazuje 19+3 tt?

Som v strese, obavám sa a cítim smútok. Jeden potrat som už mala a som celé toto tehotenstvo v strehu a strachu.

Ďakujem.

Dobrý deň,

nepoznám merania z konca prvého trimestra. Ak bol rozdiel v odpovedajúcom týždni tehotenstva už vtedy, niet sa čoho obávať. Pravdepodobne došlo k ovulácii neskôr a bábätko bude stále menšie.

Ak veľkosťou zodpovedalo vypočítanému týždňu tehotenstva podľa poslednej menštruácie, je potrebné pátrať po príčine (placentárna porucha/vývojová chyba).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník