Mám pokračovať v užívaní Duphastonu?

Zodpovedané
3. jún 2022

Dobrý deň,

mám po 40tke, posledný rok nemám pravidelnú menštruáciu, ale prvýkrát sa mi stalo, že stále od 11. 5. krvácam. Môj doktor mi neurobil vôbec sono, pred týždňom mi predpísal Duphaton. že od 29. 5. mám užívať 10 dní. Včera to vyzeralo, že už to končí lebo som len špinila a dnes krvácam zas v plnej kráse a strašne ma bolí hlava a vkuse mám migrény. Som riadne chudokrvná, čiže žiadna výhra.

Beriem Duphaston 2x1 tbl 4. deň, mám pokračovať, aj keď stále krvácam?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

nález som síce nevidela, ale pokiaľ neustále krvácate intenzitou ako pri menzese, nasadila by som Norethisteron na 20 dní. Krvácanie by ustalo do 72 hodín (ak príčina nie je organická).

Následne by som až v nasledujúcom cykle nasadila Duphaston v druhej polovici cyklu na 10 dní, na úpravu cyklu v takomto režime na 3-6 mesiacov.

Kontaktujte svojho gynekológa a dohodnite sa na ďalšom postupe.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník