Mám pokračovať v testovaní ovulačnými testami?

Zodpovedané
20. dec 2022

Dobrý deň,

začala som si robiť ovulačné testy, dnes je šiesty deň a podľa kalendára mi vychádza ovulácia, lenže testovacia čiarka je dosť slabá. Vo štvrtý a piaty deň som mala plodné dni a štvrtý test je akoby najlepší z nich, ale teraz nič. Aj ma bolí trošku v podbrušku. Som myslela, že test vyjde krajšie. V piatok som mala teplotu 35,80 v sobotu 36,10 a dnes 36,50. Testy som si začala robiť na 11. deň. Prikladám foto. Chceli by sme sa snažiť s priateľom o bábätko a som mesiac a pol po konizacii krčka maternice ale musím počkať na vyšetrenie z cytológie.

Trošku som z toho zmätená, robím si ich prvýkrát v živote a neviem, či pokračovať aj ďalšie dni v testovaní?

Za odpoveď vám ďakujem.

Dobrý deň,

podľa testov došlo k ovulácii v okolí 4. dňa testovania.
Nezabúdajte však, že domáce ovulačné testy a meranie bazálnej teploty sú len orientačné.

Pre zdravý pár sa odporúča mať pohlavný styk 2-3x týždenne v rámci celého cyklu, keďže ovulácia môže byť posunutá.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník