Mám nízku sliznicu maternice a problém otehotnieť. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
27. nov 2021

Dobrý deň,

mám 29 rokov a snažíme sa o druhé bábätko. Problém je, že mám nízku sliznicu maternice. Na 12. deň od menštruácie som ju mala len 4 mm. Užívam Lenzetto 3x a Duphaston 2x . I napriek tomu to mám stále rovnaké už vyše roka.

Doktorka mi chce zvýšiť lieky miesto Lenzetta estrogén 4x tabletku. Menštruáciu mám každý mesiac, ale vždy mám aj v strede cyklu v ovulačnom čase špinenie. Nikdy som to tak nemala. Až teraz už rok, čo mám problém s tou sliznicou.

Čo mi odporúčate?

Sú nejaké vitamíny, ktoré mi pomôžu?

Ďakujem

Dobrý deň,

vitamíny v tomto prípade nepomôžu.

Je možné, že sa Vám cez kožu nevstrebáva dostatočné množstvo estrogénu. Preto je vhodná zmena na perorálne tablety.

Pokiaľ sa však nedostaví požadovaný efekt, vyhľadajte centrum asistovanej reprodukcie, kde sa na Vás s partnerom pozrú komplexnejšie a nastavia potrebnú hormonálnu liečbu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník