Mám nárok na hormonálny profil pri preventívke?

Zodpovedané
24. jún 2022

Dobrý deň,

každý rok absolvujem preventívku. Tento rok by som chcela, reps. potrebovala, urobiť hormonálny profil, nakoľko mám výraznejšie ochlpenie pod nosom.

Mám nárok na hormonálny profil pri preventívke?

Ak by mi ho lekárka odmietla urobiť, koľko stojí v eurách také vyšetrenie, ak by som si chcela dať urobiť a sama zaplatiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

záleží od lekára, či Vám ho bude ochotný urobiť. Cena je rôzna u jednotlivých laboratórií. Ak by bolo nutné si ho hradiť, je potrebné sa o cene informovať u gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník