Mám ísť skôr k lekárke kvôli tvrdnutiu bruška v 7. mesiaci?

Zodpovedané
9. aug 2022

Dobrý deň,

asi 5 dní už mám tvrdnutie bruška, dnes som 28+6, piatok som bola preto na pohotovosti, chceli ma tam nechať ale neostala som, lebo mám doma ročného syna. Krčok, pásy aj sono bolo všetko v poriadku, len to tvrdnutie. Dali mi Magnerot 1-1-2, včera som celý deň ležala, tak mi bolo dobre ale dnes zas mi je ťažšie. Snažím sa veľa oddychovať aj nohy vyložiť, ale predsa... K svojej Dr idem o týždeň.

Myslíte, žeby som mala ísť skôr k Dr?

Ale bojím sa, že ma pošle do nemocnice. Synček je na mňa dosť naviazaný a neviem ani ako dlho by som bola v nemocnici. 😭

Ďakujem za radu a prečítanie.

Dobrý deň,

ak sa Vám podarí viac oddychovať, ležať aj doma, tak sa hospitalizácii môžete vyhnúť ak je nález v poriadku. Poproste o pomoc manžela, maminu, či svokru. Nech Vám prídu navariť a pomôcť s malým. Užívajte Magnézium, navýšiť sa dajú dávkuy až na 2 tablety 3x denne. Pite veľa tekutín. Aj po dni, čo sa budete cítiť lepšie, poležte ešte. Nevrhnite sa hneď do bežného života.

Tvrdnutie bruška môžete pociťovať kľudne 10-15x denne ak nie je pravidelné a je to v poriadku. Hlavne pri pohyboch bábätka a pri postavení/zohýbaní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník