Mám ísť na pohotovosť, ak mám slabé špinenie v skorom štádiu tehotenstva?

Zodpovedané
25. sep 2022

Dobrý deň,

nedávno mi vyšiel pozitívny tehotenský test. K lekárke idem až 27. 9. a dnes som 5 tt + 6. Včera po veľkej potrebe som zakaždým (2x) zaznamenala trocha krvi z pošvy. Viem, že mám nízky progesterón, a podobné problémy so špinením som mala aj v prvom tehotenstve. Stále som chodila na pohotovosť, no len ma „vysmiali“ a prekrúcali očami a ani nezistili čo to je. Vraj asi mám slabšie cievky a tie prasknú.

Môže byť, že sa mi to opakuje, či pri najbližšom čase ísť na pohotovosť?

Medzi veľkou potrebou, keď som šla len na malú tak mi nešlo nič. Som dosť vyplašená ale ozaj ich nechcem otravovať za každú vec, pokiaľ to nie je súvislé krvácanie.

Ďakujem za vás názor a skúsenosť s podobným prípadom.

Dobrý deň,

na pohotovosti Vás nemajú vysmiať, ale brať vážne každé krvácanie v tehotnosti.

Zakúpte si Ascorutin a užívajte ho 3x denne. Posilňuje cievnu stenu drobných cievok, mohol by pomôcť, aby ste nekrvácali/nešpinili.

Ak máte nízky progesterón, je ho potrebné nasadiť čím skôr a nie až po 27.9.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník