Mám ísť k lekárovi, ak som ešte nedostala menzes po MA?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa opýtať ohľadom možných vyšetrení po MA. Na konci novembra som bola na čistení, koncom decembra som mala slabé krvácanie pár dní a doteraz som nedostala menzes.

Mám sa objednať u gynekológa?

A nejaké iné vyšetrenie sa nedá urobiť, kvôli MA?

Hematológia je ok.

A snažiť sa môžeme začať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

tehotenstvo sa doporučuje najskôr po uplynutí 3 mesiacov po zákroku. Maternica potrebuje čas, aby sa zahojila.

Za menzes môžete považovať slabé krvácanie v decembri a v najbližších dňoch by mal prísť teda ďalší. Pokiaľ by aktuálne meškal viac ako 14 dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Čo sa týka vyšetrení, ešte je možné doplniť imunologické vyšetrenie.

MA má ale v anamnáze každá 3 žena. Najčastejšie sa príčina vysvetľuje tak, že vývoj plodu v prvých mesiacoch je veľmi zložitým procesom a pokiaľ sa niečo vo vývoji pokazí, príroda si to zariadi po svojom a plod sa prestane vyvíjať ďalej. Preto je veľmi pravdepodobné, že sa u Vás chyba nenájde a ste zdravá.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník