Mám dlhodobé bolesti podbruška a špinenie. Aký je záver môjho vyšetrenia?

Zodpovedané
18. júl 2021

Dobrý deň,

mám dlhodobé bolesti podbruška a krížov, špinenie hlavne pred a po menštruácii. Trvá to niekedy aj 10 dní, čiže mám ako keby stále menštruáciu, svrbenie a pálenie v intímnych miestach.

Poslednú menštruáciu som mala veľmi silnú s veľkými bolesťami a zrazeninami. Išla som ku gynekológovi a v správe som mala od neho napísané, že zhrubnuté parametria bilaterálne.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

zhrubnuté parametriá - znamená, že väzy, na ktorých je maternica pripevnená "po bokoch", sú zhrubnuté, teda pohyblivosť maternice je pri vyšetrení obmedzená, prípadne bolestivá.

Môže to byť spôsobené zápalom, rovnako pozápalové zhrubnutie, infiltrácia nádorom /nemusí byť iba zhubný/.

Nepoznám ďalšie nálezy, navrhovanú liečbu, prípadne ďalšie plánované diagnostické postupy, ktoré by riešili Vaše ťažkosti. Určite je potrebné komplexné vyšetrenie, podľa ktorého sa určí príčina Vašich ťažkostí a navrhne sa následná liečba.

Riaďte sa preto odporúčaniami Vášho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník