Mám brať ďalšie ATB, ak beriem Imunor kvôli chronickej ureaplazme?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

mám chronickú ureaplazmu (preliečená 5krát Atb bez úspechu - Lekoklar, Sumamed, Levalox, Moloxin a Rovamycine) a imunológ mi predpísal Imunor na posilnenie imunity.

Má význam brať ďalšie ATB k nemu, ak nemám príznaky, zistili mi ju pri fókusoch kvôli vysokému ASLO?

Alebo stačí len ten Imunor?

Lebo ďalšie ATB (Fromilid) som dobrala len minulý týždeň - mala som kovid. A zabudla som sa imunologičky opýtať, či sa to berie samostatne, alebo mám volať aj gynekológa kvôli ďalším ATB - ten je navyše PN.

Ďakujem.

Dobrý deň,

teoreticky by mal Fromilid postačovať, plus samozrejme Imunor, ktorý Vám bol doporučený.

Je potrebné ale preliečiť aj partnera. Inak sa Ureaplaziem nikdy nezbavíte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník