Mám 14 rokov a 6 dní mi mešká menštruácia. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

mám 14 rokov, pohlavný styk som nemala. Menštruácia mi mešká už 6 dní. Mala som ju dostať 13.3.2023. Vždy ju mávam 5 dní. Je pravda, že memštruáciiu mávam nepravidelnú, ale toto sa mi ešte nestalo.

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

6 dní ešte nie je dlhá doba. Pokiaľ by menzes meškal 14 dní a viac, bude potrebné vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Príčina môže byť v nadmernom strese, prekonanej chorobe, námahe, ale tiež v cyste vaječníka, či hormonálna.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník