Mali by sme so snažením o dieťa počkať na ďalší cyklus?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. 2. novembra som mala posledný menzes. 26. novembra som mala dostať menzes, ale boleli ma prsia. Mala som bolesť v podbrušku a cítila som tehotenské príznaky. Tak som spravila tehotenský test a hned sa tam objavili dve čiarky. Behom týždna som testovala ešte 4x a vždy som mala testy pozitívné.

V sobotu po 9 dňoch meškania som zača špiniť. Ráno som išla na pohotovisť a tam na USG nič nebolo vidieť. Začala som už krvácať ako pri menzese. Hodnota hCG bola iba 8,7.

O dva dni som išla na kontrolné sono. V maternici nič nebolo, sama som sa vyčistila. Môj gynekológ povedal, že to bola ako menštruácia a možeme skúšať ak chcem otehotnieť.

Dostala som Duphaston, Acidofolikum a Costilbegyt. Ak to bola menštruácia, tak teraz by som mala mať plodné dni.

Je bezpečné teraz otehotnieť, alebo radšej ešte počkať na další cyklus?

Ďakujem

Dobrý deň,

kľudne sa môžete snažiť.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník